Pater Reginalds 25 års jubileum

DSC04437_DxOLørdag 2. februar feiret menigheten, med den tamilske gruppen i spissen, pater Reginalds 25 års jubileum som prest. Det var messe på tamil og deretter en markering i gymsalen med taler, gaver, dans og sang, og selvfølgelig noe godt å spise. I denne anledningen sa sognepresten Dom Alois følgende til pater Reginald:

“Du er den mannen vi kan stole på. Du gjør det som må gjøres og du gjør flere ting med den Guds nåde som er gitt deg. Alle som får lov å møte deg føler at de møter Guds velsignelse gjennom dine hender, gjennom dine ord og gjennom dine handlinger. Hjertelig takk for alt du har gjort, og jeg ønsker deg Guds velsignelse på veien videre enten i vår menighet eller, med tiden, på et annet sted. Gud velsigne deg!”

Vi gratulerer pater Reginald med dagen og takker for hans vakre ord om vår flerspråklige og multikulturelle menighet, hvor han trives med alle oppgaver i Bergen og i Sogn og Fjordane.

Vi gratulerer også den tamilske gruppen!

Her er noen glimt fra messen og festen. Foto: Marcin Fojcik.

DSC04293_DxO

DSC04316_DxO

DSC04341_DxO

DSC04375_DxO

DSC04376_DxO

DSC04390_DxO

DSC04407_DxO