KUNNGJØRINGER SØNDAG 25. DESEMBER 2022

-Menigheten er blitt oppfordret av p. Myron Kuspis, ukrainsk sjelesørger i Norge, om å bidra til å kjøpe inn strømaggregater til Ukraina. Fra nyhetene kjenner vi til at landet er bombet til ruiner og at særlig strøm- og vannforsyningen blir rammet. I vinterkulden sitter folk uten strøm til matlaging og oppvarming. Vi kan bidra til å kjøpe inn strømaggregater. Vi har allerede fått inn penger til to aggregater (de koster ca. 11.000 kr per stykk) men vi anmoder dere om å støtte opp om innsamlingen så vi kan kjøpe flere. Dere kan bruke menighetens Vippsnummer til nødhjelp 617931.

-Menighetens speidergruppe for gutter har julebål dagen før nyttårsaften, fredag 30. desember. Vi feirer med grilling, gløgg, bålkos og lek. Det er bare å møte opp ved nedre stasjon på Fløibanen kl. 12.

-Menigheten inviterer til julefest for store og små lørdag 7. januar kl. 16-18.30 i krypten. Det blir julemeditasjon, film, julesanger og fellesmåltid. Bidra gjerne med julesanger på ditt språk.

Ta med litt mat, f.eks julekaker til fellesmåltidet. Vi serverer kaffe og brus. Ingen påmelding.