Patronatfest – Paulus omvendelse

Menighetsfesten 2024 samlet mange sognebarn i alle aldere. Vi komme fra alle verdenskanter, men vi er én i Kristus. Vi står sammen og arbeider sammen i menigheten. Sognepresten minnet oss om i sin preken at Paulus skrev sine brev ikke bare til menigheter rundt Middelhavet for to tusen år siden, men også til menigheten i Bergen i 2024! «Bli Guds etterfølgere som hans elskede barn, og vandre i kjærlighet». Og bli Paulus etterfølgere og spre Kristi Budskap i Bergen – med ord og gjerninger.

Etter messe med forbønner på ni språk og fargerik gaveprosesjon ble alle invitert til fest i gymsalen, med salg av mat fra mange land, underholdningsprogram, og loddsalg i regi av Caritas Bergen. Sunniva Kristiansen ledet oss gjennom programmet som begynte med ord fra sognepresten og felles sang. Dagens spesiell gjest – den hellige Paulus – kom på besøk og ble intervjuet om både omvendelsen v/Damaskus og hans mange reiser! Videre fikk vi bl.a. filippinsk dans med Santo Niňo, tamilsk dans, sang ved Magali og Jonas fra Bergen Unge Katolikker og eritreisk sang. Etter pause med salg av mat og lodd ble det loddtrekning av mange gevinster. Inntekten fra festen går til St. Paul menighet.

Dans ved filippinsk gruppe
Gruppe fra Eritrea synger