Godt besøkt fasterettrett på polsk

BarmhjertighetensårDenne uken, fra søndag 14.02 til og med onsdag 17.02, var det polskspråklig fasteretrett i vår menighet. Retretten ble holdt av p. Michal Olszewski SCJ, en prest av Jesu Hjerte ordenen, bosatt i Polen, som sammen med 1071 prester fra hele verden er blitt sendt ut som en særskilt missioner for Guds barmhjertighet i dette Jubelåret av pave Frans. Hovedtemaet for retretten var da også Guds barmhjertighet.

Retretten startet med en retrettpreken i alle de tre søndagsmessene på polsk, på Marias Minde kl. 12.00 og i St. Paul kl. 15.00 og 19.30. Etter messen kl. 15.00 var det også et ekstra møte spesielt med ektepar, men der alle hadde mulighet til å delta. På mandag og på onsdag var det en ekstra messe på polsk med preken holdt av p. Michal Olszewski. På tirsdagen holdt p. Michal en innledning og deretter var det skriftemål hos fire prester, p. Lukasz Gruchala, tidligere kapellan i vår menighet kom for å hjelpe til fra Haugesund. Skriftemålet startet ca. Kl. 20.30 og det siste skriftemålet var ferdig først kl. 23.45! Fasteretretten var generelt godt besøkt med en nesten full Kirke hver av ukedagene samt stappfulle kirker på søndagen.