Menighetsfesten 2019 er over

Det var virkelig en flott Paulusfest. Høymesse var med forbønner på mange språk og en fargerik offergaveprosesjon. Eritreisk kor bidro med sang under kommunionen og til utgangsprosesjonen til alles glede. I sin preken fortalt sogneprest Dom Alois at pave Pius 9. selv valgte apostelen Paulus som skytshelgen for vår menighet – og at dette var et profetisk valg! I dag er vår menighet en miniatyr av den universelle kirken med troende fra alle verdenskanter.

Festen i gymsalen ble ledet med stor iver av Erik Sukke og Roystan James, med ord og musikalske innslag sammen med «Sukkes bøljeband». Det er ikke mulig her å nevne alle som bidro, men vi må nevne at elevene fra St. Paul skole dramatiserte Paulus’ omvendelseshistorie med innlevelse, noen tamilske jenter danset en fusion av tradisjonell tamilsk og moderne dans, filippinsk kor var også med, litauiske Goda sang solo og  polske Adrian spilte piano. Høydepunktet var likevel “Duetto buffo di due gatti”(Kattearien) framført av Dom Alois og Amund. Som hvert år var det mange gode matretter, med vårruller – så klart, tamilsk karri, eritreisk injera , polsk pierogi og bigos med hjemmebakt surdeigsbrød. Det var også et stort utvalg av kaker bakt av den filippinske og spanske gruppen. Caritas Bergen gjennomførte lotteri til inntekt for menigheten. Takk til alle som bidro til at patronatfesten 2019 ble en suksess.

Offergaveprosesjon
“Slik lyder Herrens ord…”
Forbønn
Roystan og Erik ledet festen sammen med “Sukkes bøljeband”
Dramatisering om Paulus
Adrian spilte piano
Tamilske dansere

“Duetto buffo di due gatti”(Kattearien) framført av Dom Alois og Amund
Solosang med Goda
Filippinsk kor
Utlodning