Julemarkedet

Lørdag 4. desember var mange av menighetens grupper i full aktivitet med å arrangere menighetens julemarked sammen. Det var salg av masse god mat fra ulike kulturer, hjemmelagde matprodukter, håndarbeid, bøker, julelys, ikoner, ved, duftende høy og melk rett fra kua. Det hele startet med julesanger i kirken og mot slutten ble det fantastisk trompetkonsert ute. Imellom dette var det et virvlende liv av folk, store og små fra alle kulturer å se på gårdsplassen mellom skolen og kirken og på menighetskontoret. I krypten fikk barna lage fine ting på juleverksted, og de fikk også figurballonger. De unge hadde også innsamling til adventsaksjonen. Høydepunktet for mange, i alle fall de små, var nok da selveste St Nicolas kom kjørende opp på plassen i en liten traktor og i sin gavmildhet delte ut godterier. Takk til alle som bidro med å stelle til dette flotte førjulsarrangementet.

Bøker, julelys, julekort og andre ting selges videre på menighetskontoret i tiden fram til jul.