OGŁOSZENIA PARAFIALNE niedziela 4 grudnia 2022

Nasza parafia prowadzi nabożeństwo i zapalenie świecy adwentowej na Fløien w następna niedzielę 11 grudnia o godz 13.15.  ( a nie w dniu dzisiejszym jak błędnie ogłoszono). Przychodząc najpóźniej o12.40 na dolną stację Fløibanen można dostać bilet od ks. Erika – 20 osób. Zapraszamy.

Nasz biskup i proboszcz postanowili, że w parafianie zaproszeni są do rozmów na temat naszej wspólnoty. Uczestniczymy w ten sposób w  procesie synodalnym przygotowującym do Synodu o synodalności ogłoszonego przez Ojca Świętego. Grupy parafialne, etniczne i inne, będą miały spotkania na ten temat w najbliższym czasie. Rada Parafialna zaprasza również na otwarte spotkania w Krypcie we wszystkie czwartki w Adwencie o godz 18.00 .

Caritas Bergen zatrudniło nową kierowniczkę – Maritę Moe Sandven. Marita jest katoliczką w naszej parafii i przejmuje obowiązki od Hroara Espelanda,  który przechodzi na emeryturę. Przedstawimy Maritę parafianom podczas spotkania przy kawie w niedzielę 4 grudnia po Sumie o godz 11.00

-Katolsk Forum zaprasza na spotkanie w czwartek 8 grudnia o godz 19.45 w pokoju nauczycielskim. Tym razem tematem są „Tradycje Bożonarodzeniowe w różnych grupach etenicznych”  . Prrzedstawiciele trzech różnych grup w naszej parafii będą opowiadać o swoich tradycjach.

W tym roku nie będzie w parafii „Julemarked”  – zachęcamay do zakupów w Krypcie, po Sumie,  gdzie grupa z Caritasu sprzedaje produkty robione na drutach. Można też nabyć książki i kartki świąteczne w Krypcie i w Biurze Parafialnym.

W następną niedziele 11 grudnia zapraszamy młodzież w wieku 15 – 19 lat ze wszystkich grup językowych na katechezę z ks. Grzegorzem (Dom Gregor) w biurze parafialnym. Temat: «Jesus kommer i juletiden og på den ytterste dag». Po spotkaniu możliwość spowiedzi.