Menighetsfesten 2023

Endelig, etter et to års pause kunne vi feire menighetens patronatfest. Pauli omvendelse ble feiret med høymesse søndag 29. januar med folkefest i gymsalen etterpå.

Til tross for det typisk bergenske regnværet fant mange veien til kirken søndag morgen. Paulus ble valgt som patron for vår kirke av pave Pius IX og det var et viktig og treffende valg. Som sognepresten sa i sin preken – vi kommer fra alle verdens kanter, men vi er én i Kristus.

Det var god stemning i gymsalen, med matretter, kaker og lotteri. Konferansieren Jana Midelfart Hoff  ledet oss gjennom programmet som begynte med sogneprestens tale og velsignelse. Så var det tamilsk dans ved Bianca Elmer, sang ved Goda Levickaite og en minikonsert ved chilenske musikkgruppen «Malku» (Hvit kondor).

Til slutt, takket menighetsrådsleder Jacob Kooter Laading alle for innsatsen og minnet oss om at den synodale prosessen i vår menighet fortsetter.

Her er noe glimt fra festen.