Pater Bjørn Tao flytter til Oslo

tn_DSC_5479 (2)Pater Bjørn Tao skal slutte som kapellan i vår menighet fra 1. september. Han flytter til Oslo hvor han skal fungere som biskopens kapellan. Men han skal fortsatt komme tilbake til St. Paul menighet etter sommerferien, en helg i måneden for vietnamesisk sjelesorg. Altså, vi kommer til å treffe p.Tao regelmessig også neste år, men denne søndagen – 17.juni blir den siste han er med oss som vår kapellan og feirer høymesse. Derfor ønsker vi å takke p. Tao for de tre årene han har vært her i Bergen. Med sin åpenhet, velvilje, vennlighet og arbeidsiver har han bidratt med veldig mye godt til vår menighet. Den vietnamesiske gruppen har mye å takke han for, men også hele menigheten – han har vært prest for ministranter, for ungdommer, for studenter, og for oss alle både som skriftefar og sjelesørger, og som en morsom og kjær person å snakke med utenfor kirken.
Vi vil savne pater Tao! Men samtidig gratulerer vi biskop Bernt med ny kapellan!

DSC_6781

Avskjeden ble markert etter den vietnamesiske messen søndag 10. juni

DSC_6738

Egen kake for anledningen

tn_DSC_5402

Preken under førstekommunionsmesse i år

tn_IMG_5895

Stasjon under ekstrem korsvei i år

tn_DSC_7225 (2)

Klar for runde på Møllendal Allesjelersdag 2017

tn_DSC_4065

Ingen tvil om at P Tao er den som leder an i høydehopp for ministranter og andre…