Ministrantvalfart til Kosterneuburg

18110808_43_575004-page-1 Fjorten ministranter fra vår menighet, i alder 14 – 22, reiser på en ministrantvalfart til Klosterneuburg 14. – 18.november 2018. De skal delta i feiring av den hellige Leopold – Klosterneuburgs grunnlegger og Østerikets skytshelgen – 15.novmber. Og delta på en ministrantsammenkomst den 17.november – der omtrent 800 ministranter fra menigheter som har tilknytning til Klosterneuburg feirer messe sammen.

Gutter og jenter fra St. Paul reiser også for å styrke båndet mellom de eldste ministranter i vår menighet slik at de kan arbeide bedre og tettere sammen i fremtiden.

De skal selvfølgelig ha også tid til å ha det gøy sammen, gå på tur i åsene rundt Kosterneuburg og på skøyter , se noen severdigheter i Wien og kose seg på Tivoli.

Vi ønsker ministranter god og velsignet tur og skal etter hvert publisere bilder fra turen.