KUNNGJØRINGER SØNDAG 26. MAI 2019


-Det blir innskriving av nye konfirmanter, f. 2006, rett etter høymessen i dag i auditoriet på skolen.

-Torsdag den 30. mai er Kristi Himmelfartsdag. Det er søndagsmesseordning.

-Olavsgildet inviterer til foredrag av professor Gjert Vestrheim onsdag 5. juni kl. 19. Det vil finne sted i skolens personalrom. Foredraget handler om sameksistensen mellom kristne, jøder og muslimer i middelalderens Spania. Alle er velkommen. Inngangspenger kr. 50,-

-Norges Unge Katolikker er nå ute med tilbud om sommerens leirer. Vi minner spesielt om Vestlandsleiren som er for barn mellom 8-14 år. Se nuk.no og oppslag for mer informasjon.

-Menighetsrådet i St. Paul menighet planlegger et seminar om menighetens fremtid. Seminaret skal finne sted i september. Det er utarbeidet et spørreskjema som er blitt sendt til de største gruppene. I tillegg inviterer vi alle menighetens medlemmer som ønsker det å sende inn svar spørsmålene. Spørsmålene og mer informasjon er publisert på menighetens webside. Alle er velkommen til å sende sitt svar innen 30.juni.


——————————————————————–

 (I høymessen) –Etter høymessen er det kirkekaffe i krypten. Alle er hjertelig velkommen.